Eleganckie koszule wizytowe

Wytworni i eleganccy mężczyźni oprócz klasycznych podkoszulków i T-shirtów potrafią także założyć idealnie dobraną, tradycyjną wizytową koszulę. Zależnie od okazji powinno się bowiem odpowiednio zadbać o dobór właściwego stroju.

Koszule wizytowe produkowane są najczęściej z naturalnych materiałów z lekkimi i niewielkimi domieszkami syntetyków. Zapewniają one bowiem sprężystość i elastyczność materiału, przez co lepiej dopasowuje się on do kształtu ciała oraz ładniej układa pod wierzchnią marynarką lub płaszczem. Niektórzy panowie mają w zwyczaju zakładać pod taką koszulę cienki,   bawełniany podkoszulek w tym samym kolorze. Znacznie ułatwia to tkaninie dopasowanie się do sylwetki oraz zapewnia świetną izolację termiczną w przypadku wyjść i wizyt w chłodniejszych porach roku.

Większość tego typu eleganckich męskich koszul ma długi rękaw i kunsztownie wykończone mankiety. Wystają one przecież spod rękawów marynarki, dlatego też powinny być zawsze schludne i wyprasowane. Część panów z pewnością zasugeruj tutaj używanie spinek do mankietów, dzięki czemu końce rękawów koszuli nie będą „uciekały” w głąb rękawów marynarek. Idealnie współgrając z wyprasowanym, sztywnym i czystym kołnierzykiem, nienagannie ułożone mankiety stanowią przecież wizytówkę elegancji i kultury zadbanego gentlemana.

Podczas wybierania się na ważne wyjście lub wieczorowe przyjęcie, warto zwrócić uwagę w czym idzie nasza partnerka. Męska wizytowa koszula powinna być bowiem dopasowana kolorystycznie do barwy sukienki lub bluzki kobiety, z którą się pokażemy. Dla lepszego efektu możemy wybrać nieco  jaśniejszy odcień koszuli, który podkreślimy mocnym kolorem krawata. Krawat może być równie dobrze kontrastowy, co skutecznie wyróżni nas z eleganckiego tłumu, nie powodując tym samym żadnych dysonansów estetycznych czy formalnych. Jeśli kobieta wychodzi w wieczorowe sukni ozdobionej koronką lub ciekawą fakturą, śmiało możemy poszukać krawata z podobnym wzorem w zbliżonym kolorze. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi z pewnością zwrócimy uwagę zarówno na siebie, jak i czarującą partnerkę w zniewalającej kreacji.

Najpopularniejszymi kolorami wizytowych koszul są niezbyt mocne, delikatne i pastelowe odcienie. Eleganccy Panowie najczęściej więc wybierają koszule bladoniebieskie, beżowe lub zielone. Często także, zakładając gładki i klasyczny krawat, decydują się na koszule w prążki lub subtelne kraty, co skutecznie zwraca na nich uwagę oraz sprawia, iż są postrzegani jako niezwykle zadbani i nieskazitelnie ubrani.